Переглянути всі статті »

Основні складові звичайних засобів для прання

2013-04-12 07:09:04

Поверхнево активні речовини

Поверхнево активні речовини (ПАР) – це речовини, які знижують поверхневий натяг води, посилюючи її здатність проникати у тканину та відділяти бруд.

Місткість у миючих засобах до 5% аніонних ПАР вважається безпечною. У більшій кількості вони можуть спричиняти порушення імунітету, алергію, ураження печінки, легенів та мозку людини. Нажаль, більшість пральних порошків містить значно більше 5% аніонних ПАР (іноді до 30%). Такі засоби становлять справжню небезпеку для людського організму!

Катіонні ПАР є високотоксичними і при наявності навіть у незначній кількості (більше 5%) можуть спричиняти алергічні реакції.

Амфотерні ПАР у водному розчині можуть проявляти аніонні (у лужному середовищі pH>7) або катіонні (у кислому середовищі pH<7) властивості.

Неіоногенні ПАР мають незначний вплив на людський організм та добре вимиваються з тканини при полосканні. Основною перевагою є сприятлива дія на тканину і головне – 100% біорозкладаність.

Зазвичай пральні порошки містять комбінацію з кількох ПАР для забезпечення кісного прання.

Пом’якшувачі води

Фосфати пом’якшують воду. Крім цього фосфати сприяють накопиченню ПАР у тканині та посилюють їх проникнення через шкіру в організм людини. Фосфати небезпечні для шкіри і сприяють розвитку алергій і небезпечних інфекцій. Ці речовини ушкоджують верхній шар епідермісу, роблячи шкіру вразливою для різноманітних алергенів і мікробів, які у свою чергу викликають шкірні захворювання. Крім того, фосфати мають властивість всмоктуватися через шкіру в кров'яне русло і отруювати весь організм. Попадаючи у водойми, фосфати спричиняють швидке розмноження водоростей і планктону. У Європі кількість фосфатів у порошках не повинна перевищувати 5%, тоді як у деяких вітчизняних порошках їх вміст перевищує 30%!

Силікати – пом’якшують воду, підвищують ефективність прання та захищають пральні машини від утворення осаду на нагрівальних елементах. При цьому вони не впливають на здоров’я та навколишнє середовище.

Відбілювачі

Кисневі відбілювачі – розщеплюють бруд та забезпечують білизну речей. Максимальну ефективність проявляють під час прання за температури від 80оС.

Оптичні відбілювачі – це люмінесцентні барвники, які залишаються на тканині після прання, виділяють зі спектру сонячного світла ультрафіолетові промені і перетворюють їх на синій колір, що створює оптичний ефект білизни.

Допоміжні речовини

Ензими – відповідають за виведення плям органічного походження (кров, кава, сік, трава, жир тощо). Кожен вид ензимів діє на певний вид забруднень.

Цеоліти – природні елементи вулканічного походження, які підсилюють миючу дію порошку. Цеоліти «зчищають» з поверхні тканини ворсинки, що містять забруднення, і одяг набуває гладкості.

Полікарбоксилати – підсилюють дію ПАР, пом’якшують воду та переносять часточки бруду, зменшуючи відкладення і пов’язане з ними потемніння фарби.

Полівінілпіролідон – підвищує здатність миючих засобів запобігати повторному осіданню бруду на тканину.

Мило – забезпечує високоякісне прання. Входить до складу порошків середнього та преміум сегменту.

Пінорегулятори – перешкоджають утворенню надмірної піни під час прання, захищаючи пральні машини від пошкоджень.
Ароматична композиція – надає білизні свіжого аромату. У порошках преміум сегменту для цього використовують парфумерні добавки.


Переглянути всі статті »