SLS і SLES згадуються у всіх списках небажаних речовин у натуральній косметиці. Деякі виробники косметики хваляться тим, що їх продукція не містить SLS, хоча в ній використовуються інші активні речовини, часто ідентичні вищезазначеним SLS і SLES. Ці виробники користуються неосвіченістю покупців і продають таку ж шкідливу косметику.

У даній статті буде піднята тема вспінюючих речовин, які використовуються не тільки в шампунях, але і в гелях для душу, милі та лосьйонах, а також в очищувальних засобах для обличчя. Деякі з них можна використовувати в натуральній косметиці, оскільки вони отримані екологічно чистим способом.

1. Активні речовини та їх роль в косметиці

SLS, SLES і SCS відносяться до групи поверхнево-активних речовин, які також називають детергентами. У косметиці вони відповідають за очищаючі та піноутворюючі властивості. Вони видаляють ліпофільні домішки та гідрофільні забруднення зі шкіри, а також відпавші епідермальні клітини, пил і бактерії, залишки макіяжу та інших косметичних засобів. Деякі з них можуть зневоднювати й подразнювати гідроліпідний бар'єр епідермісу.

Активні речовини в натуральній косметиці фото 1

2. Чим мити волосся і шкіру

Купуючи шампунь для волосся або гель для душу, не можна обійтися без ПАР, але після миття ними шкіра може бути сухою, стягнутою, почервоніти або зудіти. Сильні ПАР також можуть порушити роботу сальних залоз і зробити шкіру жирною. Подразнюючи захисний бар'єр епідермісу, поверхнево-активні речовини також можуть викликати появу підшкірних прищиків на спині, руках і шкірі голови.

Рішенням може бути заміна шампуню на мило без сульфатів, але через лужну природу мила його використання протягом тривалого часу також може впливати на шкіру. Є ще один вихід - вибрати гелі для душу та шампуні для волосся, які містять м'які поверхнево-активні речовини.

3. SLS, SCS, ALS ... які миючі засоби безпечні, а яких краще уникати

Потенційна шкода або небажаний ефект піноутворюючих речовин у шампунях і гелях для душу в основному пов'язаний з методом синтезу цих очищувальних засобів. Ці питання вимагають базових хімічних знань. Тут буде короткий нарис про те, які ПАР безпечні, а які - ні.

Сильні поверхнево-активні речовини:

Лаурилсульфат натрію (SLS) - один з найбільш подразнюючих шкіру очищувальних засобів у косметиці. Через невисоку ціну SLS є найпопулярнішим миючим засобом, який використовується у великих кількостях, і, що цікаво, він схвалений ECOCERT для використання в натуральній косметиці. Як це можливо? SLS отримують з лауринової кислоти, витягнутої з кокоса. Отже, ця сполука природного походження, яку отримують без шкоди для навколишнього середовища, що дуже важливо для сертифікування. Сама дія SLS виключає його зі складу косметичних засобів, які повинні бути щадними до шкіри, тому що ця речовина надзвичайно сильно сушить і послаблює природний захисний бар'єр. Косметики з SLS слід уникати насамперед людям з чутливою шкірою і проблемами з акне.

Лауретсульфат натрію (SLES) є похідним SLS. Відрізняє обидві речовини одну від одної - оксид етилену, доданий до SLES для пом'якшення його ефектів. Але під час цього процесу може утворюватися діоксан, який є канцерогенним і токсичним для дихальних шляхів, шкіри та очей. SLES не схвалений ECOCERT для використання в натуральній косметиці, тому що додавання окису етилену - хімічний процес, який шкідливий для навколишнього середовища.

Лаурилсульфат амонію (ALS) - з'єднання, схвалене ECOCERT і, як і SLS, отримане з лауринової кислоти кокосової олії. Однак хімічні процеси, яким піддається ALS, викликають сильне подразнення шкіри.

Лауретсульфат магнію (MLS) - поширена заміна SLS у шампунях для волосся. Через приєднаний магній він надає м'якшу дію, ніж SLS, але, як і SLES, він містить оксиди етилену. ECOCERT не схвалив його використання в натуральній косметиці, його краще уникати.

Кокосульфат натрію (SCS), який отримують з кокосового горіха, є поверхнево-активною речовиною, схваленою ECOCERT. Однак SCS отримують з усієї фракції кокосової олії, а SLS тільки з лауринової кислоти, екстрагованої з фракції кокосової олії. Тому багато хто вважає SCS набагато м'якшою добавкою. Але чутлива шкіра все одно може відреагувати подразненням.

Міретсульфат натрію (SMS) - речовина, яка зустрічається в косметиці набагато рідше, ніж SLS, але якщо ви зустрінете косметичний засіб, що містить цю сполуку - уважно розгляньте можливість його використання. Отриманий з кокосової міристинової кислоти, SMS містить оксид етилену і може викликати подразнення.

М'які поверхнево-активні речовини:

Лаурил глюкозид - щадне з'єднання з групи неіонних поверхнево-активних речовин. Його отримують з комбінації натуральної глутамінової кислоти і натуральних жирних кислот кокоса.

Коко-глюкозид отримують на основі кокосової олії та фруктових цукрів. Це м'який піноутворювач, який також може діяти як емульгатор. Кокосовий глюкозид отримується без шкоди для навколишнього середовища.

Децил глюкозид виробляють із жирних спиртів, отриманих з кокосової олії та глюкози з кукурудзяного крохмалю. Не викликає подразнення навіть у високих концентраціях.

Кокамідопропілбетаїн - амфотерна поверхнево-активна речовина, отримана з кокосового горіха. З одного боку, він вважається безпечною речовиною, але у багатьох людей, особливо з чутливою шкірою, він може викликати алергічні реакції. Тому його використання підходить не всім, і якщо ви не хочете піддавати себе негативним наслідкам його дії - вам слід уникати косметики, в якій кокамідопропілбетаїн зустрічається разом з SLS.

Кокоамфоацетат натрію - ніжний піноутворюючий агент, отриманий з кокоса і схвалений для використання в косметиці ECOCERT.

4. Не все так очевидно

Те, що деякі поверхнево-активні речовини вважаються потенційно небезпечними, не означає, що вони завдадуть шкоди вашій шкірі. Те ж саме і з м'якими поверхнево-активними речовинами, які також можуть мати негативний вплив на чутливу шкіру. Дуже важливо, які концентрації та комбінації розглянутих миючих засобів присутні в косметиці й з чим вони поєднуються. Ось чому потрібно спостерігати за шкірою, читати інгредієнти і бути завжди максимально обережними.

від 0

Коментарі

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.