Ви ще не у білому ароматному одязі, що виблискує кришталевою чистотою? Тоді, скоріше за все, ви просто не дивитеся телевізор! Адже жодна перерва на рекламу не проходить без турботливої тітоньки, котра пропонує придбати черговий унікальний чудо-засіб для прання, який, відіправши будь-що на будь-чому, змінить ваше життя на краще. А споглядаючи, як на телеекрані задоволена родина дякує мамі за випрані речі, мимовільно виникає думка: он яке воно сімейне щастя – із морозною свіжістю та кришталевою чистотою… Давайте розберемося, що ж насправді входить до складу звичайних пральних засобів, які творять такі дива з брудними речами.

  1. Поверхнево активні речовини
  2. Пом’якшувачі води
  3. Відбілювачі
  4. Допоміжні речовини

Поверхнево активні речовини

Поверхнево активні речовини (ПАР) – це речовини, які знижують поверхневий натяг води, посилюючи її здатність проникати у тканину та відділяти бруд.

Місткість у миючих засобах до 5% аніонних ПАР вважається безпечною. У більшій кількості вони можуть спричиняти порушення імунітету, алергію, ураження печінки, легенів та мозку людини. Нажаль, більшість пральних порошків містить значно більше 5% аніонних ПАР (іноді до 30%). Такі засоби становлять справжню небезпеку для людського організму!

Катіонні ПАР є високотоксичними і при наявності навіть у незначній кількості (більше 5%) можуть спричиняти алергічні реакції.
Амфотерні ПАР у водному розчині можуть проявляти аніонні (у лужному середовищі pH>7) або катіонні (у кислому середовищі pH<7) властивості.

Неіоногенні ПАР мають незначний вплив на людський організм та добре вимиваються з тканини при полосканні. Основною перевагою є сприятлива дія на тканину і головне – 100% біорозкладаність.

Зазвичай пральні порошки містять комбінацію з кількох ПАР для забезпечення якісного прання.

Пом’якшувачі води

Фосфати пом’якшують воду. Крім цього фосфати сприяють накопиченню ПАР у тканині та посилюють їх проникнення через шкіру в організм людини. Фосфати небезпечні для шкіри і сприяють розвитку алергій і небезпечних інфекцій. Ці речовини ушкоджують верхній шар епідермісу, роблячи шкіру вразливою для різноманітних алергенів і мікробів, які у свою чергу викликають шкірні захворювання. Крім того, фосфати мають властивість всмоктуватися через шкіру в кров'яне русло і отруювати весь організм. Попадаючи у водойми, фосфати спричиняють швидке розмноження водоростей і планктону. У Європі кількість фосфатів у порошках не повинна перевищувати 5%, тоді як у деяких вітчизняних порошках їх вміст перевищує 30%!

Силікати – пом’якшують воду, підвищують ефективність прання та захищають пральні машини від утворення осаду на нагрівальних елементах. При цьому вони не впливають на здоров’я людини та навколишнє середовище.

Відбілювачі

Кисневі відбілювачі – розщеплюють бруд та забезпечують білизну речей. Максимальну ефективність проявляють під час прання за температури від 600С.

Оптичні відбілювачі – це люмінесцентні барвники, які залишаються на тканині після прання, виділяють зі спектру сонячного світла ультрафіолетові промені і перетворюють їх на синій колір, що створює оптичний ефект білизни.

Допоміжні речовини

Ензими – відповідають за виведення плям органічного походження (кров, кава, сік, трава, жир тощо). Кожен вид ензимів діє на певний вид забруднень.

Цеоліти – природні елементи вулканічного походження, які підсилюють миючу дію порошку. Цеоліти «зчищають» з поверхні тканини ворсинки, що містять забруднення, і одяг набуває гладкості.

Полікарбоксилати – підсилюють дію ПАР, пом’якшують воду та переносять часточки бруду, зменшуючи відкладення і пов’язане з ними потемніння фарби.

Полівінілпіролідон – підвищує здатність миючих засобів запобігати повторному осіданню бруду на тканину.

Мило – забезпечує високоякісне прання. Входить до складу порошків середнього та преміум сегменту.

Пінорегулятори – перешкоджають утворенню надмірної піни під час прання, захищаючи пральні машини від пошкоджень.

Ароматична композиція – надає білизні свіжого аромату. У порошках преміум сегменту для цього використовують парфумерні добавки.

Обирайте безпечні пральні засоби з каталогу нашого інтернет-магазину ЕкоХатка і будьте здорові!

on 0

Коментарі

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.